Недбайлива система БПД – історія від адвоката Тараса Ламаха

Нещодавно незалежний адвокат Тарас Ламах почав захищати у суді ветерана Революції гідності. Перед засіданням суду щодо обрання ветерану запобіжного заходу, він зустрів адвоката, який діє в системі БПД. Як тільки останній дізнався, що з’явився адвокат за угодою, то відмовився передавати справу, вимагаючи офіційної відмови підозрюваного. Пояснити цьому “горе-захиснику”, що відмова у даному випадку не потрібна, так як його ніхто не запрошував, – не вдалося.
За дві доби своєї роботи адвокат системи безоплатної правової допомоги не здійснив спроби зателефонувати дружині, рідним і близьким затриманого, а також не зібрав необхідних документів для засідання – характеристику, довідку про місце роботи, проживання і т.д.
Адвокат взагалі поводився не професійно і відмовився надати ТарасуЛамаху інформацію про справу. І це при тому, що за свою діяльність він отримує гроші від платників податків. Проте, такі штучні перешкоди не завадили незалежному адвокатові “розвалити” обвинувачення прокуратури на суді.
“Недбайливі адвокати системи БПД – проблема для держави, для кожного з нас”, – переконаний Тарас Ламах.
Ця корупційна система БПД виконує дві функції.
Перша функція – це можливість легально використовувати значні кошти з бюджету для утримання чиновників. “Вдумайтесь, сотнями адвокатами керують тисячі чиновників по всій країні, всі годуються за наш рахунок і при цьому називаються – Безоплатна правова допомога”, – стверджує незалежний адвокат.
Друга – це утримання під контролем держави не тільки обвинувачення (міліцію, прокуратуру), але й захист – адвокатуру.
Такі речі на ряду з витрачанням бюджетних коштів відбуваються під скарги влади, що у бюджеті немає грошей на забезпечення пенсій, виплат багатодітним сім’ям, сиротам, забезпечення стипендій студентам, на тлі скорочення, знищення соціальних програм. І раптом лунають повідомлення про те, що відкриваються нові центри з надання БПД в кожному районі з облаштованими приміщеннями, сучасною оргтехнікою, сотнею нових працівників…
“Але при цьому забувають додати, що така «безоплатна» правова допомога зовсім не безоплатна, що вона коштує якраз тих «урізаних» бюджетних соціальних виплат”, – наголошує Тарас Ламах.
Адвокатура завжди надавала безкоштовну правову допомогу тим, хто не в змозі за неї оплатити. Ради адвокатів регіонів готові взяти на себе функцію координаційних центрів абсолютно безоплатно. Це заощадить мільйони бюджетних коштів і змусить армію бюрократів, які існують за рахунок адвокатури, знайти собі реальну роботу.
“У своїй боротьбі за свободу і незалежність від держави, адвокатура залишилася наодинці з владною машиною, а громадянське суспільство мовчить, сподіваюся поки мовчить …” – підсумовує Т. Ламах.
Записано прес-службою НААУ