НААУ планує перевести в онлайн сервіси з підвищення кваліфікації для помічників адвокатів

НААУ планує розробити ІТ-продукти, які забезпечать можливості для навчання помічників адвокатів та автоматизують процедури входу в професію.
Про це заявила Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова під час П’ятого Казахстанського форуму адвокатів «Цифровізація і адвокатура: нові виклики перед верховенством права, правосуддям та захистом прав людини».
Захід відбувся в режимі онлайн.
Під час свого виступу Лідія Ізовітова наголосила, що українській адвокатурі делеговано повноваження з доступу до професії та підвищення кваліфікації, з чим НААУ успішно справляється.
«Ми відповідально сприймаємо цю місію, інвестуємо в розвиток системи навчання та підвищення стандартів, розширюємо вибір напрямків для професійного зростання. З урахуванням адвокатської монополії, ця стратегія адвокатури є безальтернативною», – підкреслила вона.
Голова НААУ, РАУ нагадала, що до 2019 року підвищення кваліфікації часто вважалося формальною вимогою. У НААУ не було достатніх можливостей перевірити чесність зарахованих балів за участь у навчанні та якість отриманих знань.
Тому Рада адвокатів України прийняла рішення створити єдину онлайн-платформу підвищення кваліфікації адвокатів – Вищу школу адвокатури НААУ. На цьому ресурсі містяться дані про всі заходи, які пройшли спеціальну акредитацію за певними критеріями. Адвокати мають доступ до онлайн-календаря для зручності пошуку потрібного заходу.
«Тільки аутентифікований в системі адвокат має можливість пройти онлайн-реєстрацію на заходи. У нинішній час, під час пандемії, цей ресурс показав своє величезне значення для забезпечення безперервного навчання адвокатів. У деяких регіонах саме в карантин провели навіть більше заходів, ніж зазвичай, завдяки форматам онлайн-навчання. Більш того, завдяки цим технічним можливостям онлайн-реєстрації і підключення аудиторії ми в цьому році провели 2 масштабних міжнародних заходи з Федеральної палатою адвокатів Німеччини. Відразу кілька тисяч адвокатів з різних регіонів України стали його учасниками в інтерактивному онлайн-режимі», – розповіла Лідія Ізовітова.
Система дає можливість виключили і корупційні ризики, так звану «покупку» балів про проходження кваліфікації.
«В кінці кожного року адвокат, який виконав вимоги підвищення кваліфікації, отримує спеціальний сертифікат з кількістю балів, де один бал – це один годину лекції або семінару. І відразу ж ця інформація вноситься автоматично в доступний всім профайл адвоката в ЄРАУ. Таким чином, ми автоматизували збір статистичних даних і на регіональному, і на національному рівні, і на рівні кожного адвоката», – підкреслила Голова НААУ, РАУ.
На сьогоднішній день онлайн-платформою для підвищення кваліфікації регулярно користується 31 543 адвоката (71%). За рік було проведено 1844 заходи за допомогою 4 зареєстрованих операторів підвищення кваліфікації.
Лідія Ізовітова повідомила, що в майбутньому планується перевести в онлайн не тільки сервіси з підвищення кваліфікації для помічників адвокатів, а й більше функцій самого офісу НААУ, її комітетів і регіональних Рад адвокатів.
Джерело: РА в Київській області