Застосування недозволених методів слідства: як довести, указав ВС
![156488[1]](http://kdka.org.ua/wp-content/uploads/2023/06/1564881-960x540.jpg)
Використання слідчим своїх вмінь і навичок щодо тактики допиту не означає, що до особи застосовується насильство чи недозволені методи впливу.
На це звернув увагу Касаційний кримінальний суд, скасовуючи вирок апеляційного суду у справі №172/999/19, повідомляє «Закон і Бізнес».
У цій справі суд першої інстанції визнав особу невинуватим та виправдав у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.286 КК, у зв’язку із недоведеністю складу кримінального правопорушення.
Вироком апеляційного суду вирок місцевого суду скасовано, ухвалено новий, яким особу визнано винуватим за ч.2 ст.286 КК та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки без позбавлення права керувати транспортними засобами. На підставі ст.75 КК особу звільнено від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком тривалістю 1 рік.
Своєю чергою, ККС, розглядаючи аргументи сторони захисту, указав, серед іншого, що апеляційний суд не усунув суперечності, в тому числі й у частині констатації того, які саме вимоги ПДР порушив водій, порушення яких вимог ПДР знаходяться у причинно-наслідковому зв’язку із спричиненням потерпілій тяжких тілесних ушкоджень.
Водночас, відкинуті твердження про застосування до підозрюваного насильства або недозволених методів впливу під час здійснення досудового розслідування. Адже сам засуджений під час досудового розслідування і в ході судового розгляду в судах попередніх інстанцій, де він користувався послугами захисника, із заявами про застосування до нього насильства або недозволених методів впливу не звертався, а лише згадав про таке під час останнього слова в ході другого апеляційного перегляду вироку місцевого суду.
Тож ККС нагадав: якщо особа заявляє, що має місце їх застосування, то вона повинна повідомити суду суть таких методів, чітко вказати хто, коли та за яких умов їх застосовував.